Krzysztof Piotrowski

Krzysztof Piotrowski to działacz społeczny, zapaleniec, wolontariusz, założyciel wielu organizacji, który swoją energią i praca pobudza także innych do działania i pomocy.
 
Od 2015 roku także założyciel Stowarzyszenia Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica, a także inicjator powołania Ośrodka „Kibice Razem” na legnickim Zakaczawiu, w ramach którego organizuje zajęcia sportowe, naukę kulturalnego dopingu i korepetycje z języka niemieckiego dla dzieci. Pomysłodawca i organizator sześciu już edycji grudniowego Świątecznego Turnieju Charytatywnego w Halowej Piłce Nożnej.
Współzałożyciel Komitetu Społecznego „Skorupiakom mówimy nie”, propagującego profilaktykę przeciwnowotworową. Organizator społecznych akcji zbiórek krwi, założyciel facebookowego profilu Grupa Krwiodawców oraz Grupy Wolontariusze Legnica.
 
Organizator akcji i aukcji charytatywnych dla osób potrzebujących pilnego  doraźnego wsparcia finansowego oraz cyklicznych akcji na rzecz dzieci z Zakaczawia: fundowanie wyprawek szkolnych, paczek i prezentów oraz zabaw z okazji Wigilii, Wielkanocy i Mikołaja. Organizator cyklicznych zbiórek pluszaków i maskotek dla dzieci przekazywanych legnickiemu Pogotowiu Ratunkowemu i Szpitalowi Wojewódzkiemu w Legnicy (w ostatniej zbiórce 2, 5 tys. przedmiotów przekazanych z całej Polski).
 
Organizator szkolnych spotkań o zasadach fair play w sporcie, propagator zdrowej żywności i akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Współorganizator zbiórek pieniędzy i żywności dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Legnicy oraz na rzecz legnickiego schroniska dla zwierząt.
 
(tekst stanowi fragment zgłoszenia do Nagrody)