Katarzyna Kaźmierczak

Katarzyna Kaźmierczak – aktorka, psychoterapeutka. Kasia. Pani Kasia. Katarzyna Kaźmierczak. Jeśli ktoś ma cokolwiek wspólnego z Legnickim teatrem z pewnością kojarzy tę postać. Jeśli ktoś ma cokolwiek wspólnego ze środowiskiem zajmującym się osobami chorującymi psychicznie, to nie możliwe jest aby jej nie znał. Jeśli ktoś chce rozwijać się poprzez teatr to albo już dawno Panią Kasię zna, albo na pewno za chwilę spotka Ją na swojej drodze.
 
Autorka wielu programów związanych z terapią przez teatr. Od kilkunastu lat związana z legnickim teatrem zarówno jako aktorka, jak i współorganizatorka i trener zajęć teatralnych. Prowadzi grupy wsparcia dla osób chorych psychicznie w Legnicy („Pogotowie teatralne” przy Teatrze Modrzejewskiej) i Polkowicach, grupę teatralną „Bundeswera z nieba” w PDSie w Legnickim Polu, grupy teatralne w gońcu teatralnym w Legnicy oraz wiele projektów teatralno–społecznych. Ponadto mama 17 letniego Mikołaja i wspaniały przyjaciel.
 
Wszystkie jej działania dały radość, możliwość rozwoju i sens wielu ludziom młodym, starym, chorym i zdrowym. Jednak najwięcej zawdzięczają Kasi ludzie chorujący psychicznie. Tą wykluczoną grupę społeczną – jeszcze do niedawna zupełnie wypartą ze świadomości Polaków – ukochała sobie Kasia szczególnie. Dostrzegła, że Teatr to cudowne narzędzie w ich rehabilitacji, w ich powrocie do społeczeństwa. W ciągu kilku lat Kasia zapoznała z tym tematem niemal całe Zagłębie Miedziowe.
 
(tekst stanowi fragment zgłoszenia do Nagrody)